Event Sponsor
There is a couple of types of results for this regatta:
~ full-featured
~ ROWMAN-based
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Gary Roberts
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: N Daniels
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Bridgette van Heuven (stroke), Kelsie McLellan, Amelia Goodall, Philippa Mills + Stephanie McKay (cox)
Coached by: Leanne Scully & Megan Scott
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Amanda Puddle
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Simon Crowther
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Tanya Foster & Rita Halley
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Laura Rishanghan (stroke), Amelia Stanley, Johanna Verhoek, Ngakita Metekingi + Caroline Hardey (cox)
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
||||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Amanda Puddle
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Tanya Foster & Rita Halley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Laura Rishanghan (stroke), Amelia Stanley, Johanna Verhoek, Ngakita Metekingi + Caroline Hardey (cox)
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Barry Bryant & Wayne Asplin
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Neil Couchman
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Tony Burns & Katie Meredith
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Simon Crowther
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: N Daniels
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Tanya Foster & Rita Halley
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Laura Rishanghan (stroke), Amelia Stanley, Johanna Verhoek, Ngakita Metekingi + Caroline Hardey (cox)
Coached by: Bob Evans
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Bridgette van Heuven (stroke), Kelsie McLellan, Amelia Goodall, Philippa Mills + Stephanie McKay (cox)
Coached by: Leanne Scully & Megan Scott
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Amanda Puddle
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Simon Crowther
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Tony Burns & Katie Meredith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Gary Roberts
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Barry Bryant & Wayne Asplin
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Neil Couchman
|
Social