Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: C Pearce
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Mark James
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Steve Leppard
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: C Pearce
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: C Pearce
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: M Print
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Steve Leppard
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Graham
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: C Pearce
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald
|
Social