You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 6th (9:24.56)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#2
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 8th (9:08.58)
Crew
#1
DIOC
Kathleen Griffiths (stroke), Lucinda Stevens, Alexandra Tapper, Olivia Underwood, Hannah Ferguson, Gabrielle Smith, Molly Ferguson, Brooke Casey + Sarah Platt (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Charlotte Towle (stroke), Charlotte Garland, Eloise Kannemeyer, Madeleine Palmer + Sarah Platt (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Katherine Bennett (stroke), Lucinda Stevens, Alexandra Dickey, Olivia Underwood, Meghan Seel, Brooke Casey, Hannah Ferguson, Billie Mabee + Emily Lawson (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#2
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (9:06.96)
- Semi-final 2: placed 8th (9:41.28)
- B Final: placed 7th (9:08.82)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: scratched
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Amy Mills (stroke), Charlotte Garland, Alexandra Tapper, Emily O'Halloran, Alexandra Dickey, Isobel Grant, Amelia Ewen, Madeleine Palmer + Olivia Rose (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:16.13)
Crew
#2
DIOC
Elena Glengarry (stroke), Lucinda Stevens, Hannah Ferguson, Gemma Knapton, Molly Ferguson, Gabrielle Smith, Natasha Abeysundara, Billie Mabee + Chloe Burns (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (8:45.00)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (10:53.19)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#2
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (10:12.83)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#2
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#3
DIOC
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (8:58.55)
Crew
#1
DIOC
Charlotte Towle (stroke), Lucy Cammell, Emily O'Halloran, Karina Phillips, Alexandra Dickey, Charlotte Garland, Eloise Kannemeyer, Isobel Grant + Sarah Platt (cox)
Coached by: Neil Thomson
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 8th (8:18.57)
Social