You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: T Peat & G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson & M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: D Lee
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (9:07.36)
Crew
#1
STKT
Djon Pye (stroke), Fletcher Harnish, Richard Power, Joshua Fleming, Harrison Barker, Zane Crawford, Luke Galli, Cody Wheeler + Taylor Watson (cox)
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (9:11.80)
- Semi-final 1: placed 7th (9:21.64)
- B Final: placed 7th (9:16.32)
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Theresa Hill (stroke), Sharon Jeong, Anna Garrett, Natalie Proctor, Stefanie Todorov, Monica Garrett, Maddison Bews, Hannah King + Kim Maurice (cox)
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:51.78)
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (07:49.91)
Crew
#1
STKT
Briar Stewart (stroke), Alexander Fowler-Whalley, Amanda Faletanoai, Olivia Smith + Emily Levin (cox)
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Djon Pye (stroke), Daniel Guthrie, Harrison Barker, Zane Crawford, William Phipps, Blake Knight, Daniel Chambers, Conor Carr + Cameron Watson (cox)
Coached by: D Leigh & P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Tim Hofmeister (stroke), McKenzie Lewis, Cameron Marshall, Zac Smith, Anthony Allen, Joshua Earl, Alexander Fox, Cody Wheeler + Hamish Ramsay (cox)
Coached by: G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: T Peat & G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:53.03)
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Max Lowndes (stroke), Fletcher Harnish, Richard Power, Preston Fini, Sean Busler, Joshua Fleming, Conor McCowan, Liam George + Taylor Watson (cox)
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson & M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Briar Stewart (stroke), Amanda Faletanoai, Alexander Fowler-Whalley, Olivia Smith + Emily Levin (cox)
Coached by: M Scott
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 8th (8:52.43)
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:40.18)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:23.57)
- A Final: placed 4th (7:56.70)
Crew
#1
STKT
Renee Hartshorne (stroke), Natalie Proctor, Kate Findlay, Sarah Prigg, Emma van der Maas, Teagan Firth, Kate Young, Monica Garrett + Stefanie Rogers (cox)
Coached by: H Wilson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STKT
Tim Hofmeister (stroke), McKenzie Lewis, Cameron Marshall, Zac Smith, Anthony Allen, Joshua Earl, Alexander Fox, Cody Wheeler + Hamish Ramsay (cox)
Coached by: G Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Social