You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 5: scratched
Crew
#2
WNCS
Coached by: Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 5th (08:09.56)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 6th (07:59.83)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 8th (09:38.89)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 7th (9:22.50)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Ashlea Whittaker (stroke), Renee Oliver, Millie Bidwill, Tabea Freude, Stephanie Oliver, Natasha Sanders, Maeghan Frew, Pareanihana Matena + Millie Holden (cox)
Coached by: Fiona Symes & John Symes
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 6th (08:18.43)
Crew
#1
WNCS
Hugo Crosse (stroke), Lockie Hobbs, Zac Comrie, Guy Boon, Michael Hurndell, Fraser Craig, Anton Possegger, Jonathan Brumley + Pierre Roke (cox)
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 5th (7:40.13)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 5: placed 8th (9:47.11)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 6th (08:34.90)
Crew
#1
WNCS
Kelsey Armstrong (stroke), Olivia Ellis, Caitlin O'Donnell, Margot MacKay, Nicole van Dort, Annabel Donald, Danielle Pearson, Emma Phelps + Caroline Train (cox)
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes & John Symes
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 7th (10:10.62)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 7th (9:03.48)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 4: placed 8th (11:44.09)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 8th (10:25.42)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 7th (10:19.98)
Crew
#1
WNCS
William Pointon (stroke), Hugh Dowding, Henry Mason, Thomas Higgie, Taylor Hawker, Michael Tobin, Chris Carroll, William Monk + Tyler Sandlant (cox)
Coached by: Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 5th (07:32.33)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 3rd (8:20.40)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 4th (07:28.77)
- Semi-final 2: placed 8th (7:53.44)
- B Final: placed 6th (7:40.44)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes & John Symes
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 1: placed 6th (8:32.93)
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 2: placed 7th (8:59.00)
Crew
#2
WNCS
Coached by: Nathan Tutty & Barry Banks
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
- Heat 3: placed 6th (8:23.55)
Crew
#1
WNCS
Esther Austin (stroke), Jessica Donald, Fiona Weleilakeba, Emma Russell, Lucy Considine, Brooke Tuffield, Janie MacKay, Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
Coached by: Bob Evans
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNCS
Lachlan Watson (stroke), Kit Croxford, George Ellis, Michael White, Rerekohu Pewhairangi, Tyler Scott, Thomas O'Neill, Nathan Toma + Grace Train (cox)
Coached by: Alun Brown
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Social