You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: John Carter
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Andrew Brock
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Graeme Howells
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Graeme Howells
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: N Pulford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: John Carter
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Graeme Howells
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Greg Stothers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Graeme Howells
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Mr Peter Moody
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: N Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anna Stanley & Andrew Brock
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: N Pulford
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Tony Nelson
|
Social