You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Emma Jane Reichardt
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury & Bonnie Crooks
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Felicity McLachlan
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Olivia Hartstone
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Elizabeth Millett (stroke), Elizabeth Mayo-Smith, Stephanie Colenbrander, Charlotte Crowther + Luke Robinson (cox)
Coached by: Hannah Sweetman
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Elizabeth Adams (stroke), Genevieve Small, Maxine Hughes, Zoe Amphlett + Amelia Sidwell-Aranyi (cox)
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Les Craig & Barry Bryant
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Emma Jane Reichardt
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Elizabeth Millett (stroke), Elizabeth Mayo-Smith, Stephanie Colenbrander, Charlotte Crowther + Luke Robinson (cox)
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Les Craig & Barry Bryant
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: A Vester & T Fenton
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Drew Prendergast (stroke), Kaitlin Fewings, Kennedy Wiltshier, Chelsey Cameron-Empson + Katherine Batchelar (cox)
Coached by: Nick Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Felicity McLachlan
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Elizabeth Adams (stroke), Genevieve Small, Maxine Hughes, Zoe Amphlett + Amelia Sidwell-Aranyi (cox)
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: M Scott
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury & Bonnie Crooks
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury & Bonnie Crooks
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Georgina Rodie
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Mike Baker & Rebecca Baker
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Coached by: Kelly Scally
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown & Keith Hibberd
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Sophie Jones
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Olivia Hartstone & Rebecca Lock
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Stephen Disher & Vicky Lee Walker
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
Social