Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
|
||||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jon Hughes
|
||||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Gus Bergen
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
||||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Michael Thorpe
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Gus Bergen
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Michael Thorpe
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jon Hughes
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
STRA
STRA
Whanganui |
Crew
#1
STRA
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Gus Bergen
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jon Hughes
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Teigan Kelly & Katherine Mead
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: R Webb
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Peter Smith
|
Social