Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
||||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
||||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mathew Jensen & Tony Reidy
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Melanie Scott
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Andrew Brock
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Mark Print
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mathew Jensen & Tony Reidy
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Moorhouse & T Greig
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: N Tonkin
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rachael Gallagher
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rachael Gallagher
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Peter Twigg
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Social