Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & Tony Bone
|
||||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Neil Pulford & Tony Bone
|
||||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: R Condon
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: A Riddle
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & Tony Bone
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & Tony Bone
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes & Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Michael Thorpe
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Neil Pulford & Tony Bone
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Trc
|
Social