You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
||||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: A Riddle
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
||||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Alex Mason
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Ej Reichardt
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendon Cullum
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Byron Arnold
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: T Dolan
|
Social