Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Briar Stewart (stroke), Alexander Fowler-Whalley, Amanda Faletanoai, Olivia Smith + Kim Maurice (cox)
Coached by: Melanie Scott
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Meg Taylor-Smith (stroke), Ursula Feathersone, Jessie Payne, Mallory Bishop + Eruna Paki-Snowdon (cox)
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Chiharu Saunders (stroke), Megan Brewer, Olivia Griffith, Samantha Hailwood + Evanya Fraser-Leau (cox)
Coached by: Ron Satherley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Moorhouse & T Greig
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Perason
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
Social