You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary & Toby Patton
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Moorhouse & T Greig
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Andrew Brock
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jonathon Squires
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe & Grace Donald
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary & Toby Patton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jonathon Squires
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe & Grace Donald
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: N Tonkin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Andrew Brock
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Moorhouse & T Greig
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: N Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
Social