You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Pete
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#2
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Thomas Barker
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendon Cullum
|
Social