Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: K Back & T Greig
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Georgina Bourke (stroke), Ciara Bourke, Isabelle Paul, Brittany Campbell-Akers + Tessa Mollison (cox)
Coached by: Mark Ware
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rachael Gallagher
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Andrew Brock
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: K Back & T Greig
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rachael Gallagher
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Keith Page
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Andrew Brock
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rachael Gallagher
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Georgina Bourke (stroke), Ciara Bourke, Isabelle Paul, Brittany Campbell-Akers + Tessa Mollison (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Alexander Fowler-Whalley (stroke), Olivia Smith, Kayla Morete, Filomena Vaimasenuu + Kim Maurice (cox)
Coached by: Melanie Scott
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Social