Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
||||
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Anya Mabbott
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Dean Hollobon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Anya Mabbott
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CHBC
CHBC
East Coast |
Crew
#1
CHBC
Coached by: Cedric Bayly & Peter Twigg
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Mike Baker & Mark Wilson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liuaana & Brodee Smith
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Dean Hollobon
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
MART
MART
Auckland |
Crew
#1
MART
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
Social