Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Wayne Moore & Callum Webber
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#6
KGCA
Coached by: Tom Crosier
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Matt Beck
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Tom Crosier
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Nick Tonkin & Lua Tuiomanufili
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Tom Crosier
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Callum Webber & Jamie Moore
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Callum & Simon Aubrey
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Nick Tonkin & Lua Tuiomanufili
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Simon
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
Coached by: Angus MacLean
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jess Lawson & Kirstin Fowlie
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Jerry Leaupepe
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacKintosh & Mike Trautvetter
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie & Dan Leigh
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Tom Crosier
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
Social