Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2013 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 8th March 2013
Race T @ 11:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Grant Ryder
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Rylee Dudley (stroke), Jorja Hackett, Chelsea Buckridge, Grace Loveridge Mills + Niamh O'Connel (cox)
Coached by: K Pewhairangi
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Sophie Wilson
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
Race U @ 11:04: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Mark Norman
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Taylor Catchpole (stroke), Briana Smith, Robyn Knowles, Emily Wallace + Samantha Thornton-Jones (cox)
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Sophie Wilson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil & Andrew Gordon
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Tayla Wright (stroke), Tangiora Raumati, Aimee Donaldson, Holly Lea-Hunter + Madison Shackleton (cox)
|
Race V @ 11:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer & Olivia Buchanan
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Hannah McMillan-Phillips (stroke), Panasse van Laren, Samantha Billington, Charlotte Smith + Ryan Eccles (cox)
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Margot Lelievre (stroke), Eliza Blumsky-Gibbs, Sophie MacIntyre, Devon Corney + Constantin Pack (cox)
Coached by: Mark Norman
|
Race W @ 11:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ashleigh Hodge
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Francesca Canestri (stroke), Mackenzie Freeman, Lillian Richardson, Charlotte Armstrong + Olivia Bridgman (cox)
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
|
Saturday, 9th March 2013
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 10th March 2013
Race V @ 10:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Taylor Catchpole (stroke), Briana Smith, Robyn Knowles, Emily Wallace + Samantha Thornton-Jones (cox)
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Grant Ryder
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Margot Lelievre (stroke), Eliza Blumsky-Gibbs, Sophie MacIntyre, Devon Corney + Constantin Pack (cox)
Coached by: Mark Norman
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
|
Race W @ 10:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil & Andrew Gordon
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Tayla Wright (stroke), Tangiora Raumati, Aimee Donaldson, Holly Lea-Hunter + Madison Shackleton (cox)
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer & Olivia Buchanan
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social