Event Sponsor
Entrants list: N.I.S.S.C.
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
George Richardson (stroke), Jasper Vining, Jordan Blair, Harry Hornabrook, Hugo Messer, Kyle Clements, Kurt Arthur, Leo Kirk + Hamish Lowry (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Harry Eisenhut (stroke), Hugo Petrie, Ethan Sheffield, Tom Cunningham, Ethan Hawke, Caleb Petherbridge, Bronson Lotu-Iiga, Sam Poulsen + Patrick Sturmey (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AOTE
Liam McGill (stroke), Stephen O'Connell, Michael Sheppard, Sam Morgan, Jahred Seumanutafa, Patrick Bull, Liam Hawthorne, Marcus Johnstone + David Sheppard (cox)
Coached by: Richard Sheppard
- Click to expand crew ⇨
AOTE
AOTE
Wellington
Wellington
Crew
#1
GLDW
Joel Wilson (stroke), Regan Lees, Thomas Seyb, Thomas Brenton-Rule, Rory Mallinson, Marcus Jones, Callum Parkes, Matthew McLeay + Isabela Montano (cox)
Coached by: Alex Dawson
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Finley Deller (stroke), Kane Brook, Adam Hollobon, Liam Nicholas, Jake Clarke, Nick Gaylor, Johan Pio, Cameron Gribbon + Mason Helm (cox)
Coached by: Glenn Ross
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
MTAL
Kieran McLean (stroke), David Harris, Pierre Fladgate, Terry Suzuki, Fred Meale, Nathan Edwards, Jesse Mickleborough-Paenga, Duncan Murray + Matthew Kemp (cox)
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
ONSL
Joshua McKone (stroke), Allister Grange, Tane Wahitapu, Jordan Martin, Sam Roache, Tayne Laird-Mahu, Louis Bugaud, Sam Allen + Oliver Kang (cox)
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
SCOT
Joe Whitmore (stroke), Connor McLeod, Simon Tanner, Hugh Morrison, Harry Beaumont, Sam Rush, Kiwa Erueti-Newman, Michael Findlay + Theo Beaumont (cox)
Coached by: Garry Maude & Alistair Hamilton
- Click to expand crew ⇨
SCOT
SCOT
Wellington
Wellington
Crew
#1
SHAK
Joseph Watson (stroke), Matthew Hanchet, James Greig, Matt Lynch, Matthew Bodger, Joseph Leonard, Davian Beckham, Louis Pye + Max Wills (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
SHAK
Hamish Blackhall (stroke), Henry Hyslop, Sasha Rowell, Cooper Hopman, Zoran Sulenta, Jake Power, Ollie McMillan, Sam McMillan + Ryan Olsen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#3
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SJHM
Michael Lamb (stroke), Rentyn Tait, Jarod Fleming, Oscar van Duin, Ben Stephens, Joshua Burgess, Christopher Condon, Norman Gomez + Anthony Meehan (cox)
Coached by: Ross Tong
- Click to expand crew ⇨
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPLH
Connor Gordon (stroke), Cameron Smale, Campbell Ware, Charles Christey, Ben Dobbe, T J Wilson, Zachary Posa, Paddy Forde + Logan Birt (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPTW
Michael Luke (stroke), Leo English, Eamonn Carr, Vincenzo Costa, Matt Borgdorff, Joshua Ngaia, Conor Geoghegan, Rory Bourke + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
- Click to expand crew ⇨
SPTW
SPTW
Wellington
Wellington
Crew
#1
STKT
Tim Lees (stroke), Vanya Kroon, Brayden Bruce, Ethan Blight, Declan Fisher, Jack Downs, Reid Etherington, Nathan Oddy + Liam Braithwaite (cox)
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
WLCO
Tristan Cotter (stroke), Michael Rudge, Benjamin Taylor, Andrew Morse, Daniel Gendall, Charlie Hoggard, Lucas Toovey, James Nicholas + James Budge (cox)
Coached by: Ray Hamilton
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social