Event Sponsor
Entrants list: N.I.S.S.C.
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
Kuan-Hao Chen (stroke), John Burford, Erik Koefoed, Jim Aimer, Matt MacDonald, Max Cooper, Blake Koefoed, Toby Rainger + Finn Humberstone Hurley (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Sam Ashby (stroke), Cam Finlay, Adam Clark, Iden Schumann, Garrick Donald, Ethan Hawke, Leo Kirk, Mitchell Courtney + Jacob Merwood (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AQUI
Callum Aubrey (stroke), Elliot Janissen, Ryan Young, Taine McLeod, James Scott, Luke Hooper, Sam Greer, Joshua Aubrey + Robbie Street (cox)
- Click to expand crew ⇨
AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
CAMB
Zach Bootten (stroke), Christopher Taylor, Lachlan McKinnon, Lewis Ferrier, Joshua Rakels, Duncan Fraser, Callum Muir, Jack Turpitt + Connor Bunting (cox)
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
CAMB
Sean McCann (stroke), Sam Monkley, Jack Hazlehurst, Braden Wray, Corbin Baker, Ben Bowden, Anthony Slaney, Owen Santner + Sean McKenzie (cox)
Coached by: Lloyd Curl
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
GLDW
Rory Mallinson (stroke), Callum Parkes, Thomas Seyb, Thomas Brenton-Rule, Matthew McLeay, Mathew Tetley, Thomas Callaghan, Jack Appleyard + Isabela Montano (cox)
Coached by: Alex Dawson
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Josh Gaylor (stroke), Connor Loomans, Alex Parton, Lucas Clarke, Patrick McCurran, Matthew Handford, Kobi Abrahamson, Jack Clough + Hayden Shaw (cox)
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAMB
Cameron Steedman (stroke), Sam Pene, Tim Irvine, Shokei Leger, Hadleigh Morgan, Cameron Carter, Marc Burkhart, Sam Alsemgeest + Jamie Hepworth (cox)
Coached by: Glenn Ross
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#3
HAMB
Finley Deller (stroke), Kane Brook, Adam Hollobon, Ben Woolerton, Jake Clarke, Nick Gaylor, Johan Pio, Cameron Gribbon + Mason Helm (cox)
Coached by: Glenn Ross
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
ONSL
Joshua McKone (stroke), David Hack, Sam Plummer, Allister Grange, Ashton Dawson, Max Allen, Elroy Lederman, Cameron Edwards + Joel de Rose (cox)
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
SHAK
Chris Brokenshire (stroke), Nick Brokenshire, Luke Simonsen, Thomas Polo, George Hyslop, Johnathan Edwards, Richard Irwin, Thomas Denham + Ben Tyson (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#2
SHAK
Daniel Alley (stroke), Henry Lynch, Joshua Baxter, Joseph Faitasi, Monty Kerr, Nicholas Hancock, Hamish Blackhall, Conor Nelson + Ryan Olsen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#3
SHAK
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#4
SHAK
Maddy Bar-Mains (stroke), Joseph Turnbull, Matthew Scurrah, Freddie Thomlinson, Will Gatting, Will Draper, Joseph Murray, Adam Major + Nathan Collins (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPLH
Connor Gordon (stroke), Cameron Smale, Tom Wilson, Angus Kelly, Andre Eksteen, Hamish Haycock, Rudi Grace, Nick Winkelman + Jimmy Christey (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPTW
Benjamin Rowan (stroke), Joseph Graham, Eamonn Carr, Daniel Ward, Finn Patric Juhan O'Connor, Leo English, Rory Bourke, Jack Murphy + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
- Click to expand crew ⇨
SPTW
SPTW
Wellington
Wellington
Crew
#1
STKT
Edward Barry (stroke), Matt Kelly, Matthew Bartlet, Stefan Stadler, Jamie Sinclair-Eagle, Kevin Reid, Oliver Rhodes, Chad Allison + Alex MacQueen (cox)
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#2
STKT
Ethan Jupe (stroke), Andrew McBain, Tim Lees, Brayden Bruce, Declan Fisher, Ethan Blight, Nathan Oddy, Jack Downs + Liam Braithwaite (cox)
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPA
Sean Hines (stroke), Brock Mills, Basil Aholelei, Hunter Jack, William Craig, Campbell Wood, Kaleb Grgicevich, Stefan Grgicevich + Ian Cairns (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPC
Keb Vaetoe (stroke), Daniel Tau, Henry Birch, Tahu Hollis, Jacob Norris, Tane Lindsay, Sam Livingston, Isaac Graham + Joshua Storey (cox)
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TAKA
James Keene (stroke), Thomas Ferguson, Finn Hunter, Sean Greaney, Jack Cantrell, Finn Bailey, Xavier Harnett, Jack Hanning + Thomas Plummer (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
George Russell (stroke), Harry Waine, Jack Bisset, Peter Eissing, Tom Phillips, Matt Brewer, Mathew Sherlock, Daniel Adamson + Adam Brand (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TRGB
Davis Simanu (stroke), John Hunt, Angus Murray, Justin Howard, Dan Song, Keegan Rhind, Jacob West, Jordan Rupe + Andrew Clarke (cox)
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
- Click to expand crew ⇨
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WLCO
Sam Wilkins (stroke), Joshua Michael, Tristan Cotter, Thomas Cummack, Lucas Toovey, Michael Rudge, James Nicholas, Matthew Belworthy + James Budge (cox)
Coached by: Ray Hamilton & Hannah Starnes
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#1
WNCS
Nicholas Brown (stroke), Jack McCrea, Finley Harrison, Thomas Sutherland, Isaiah Schwanen, Tom Mitchell, Matthew Brok, Alexander Craig + Constantin Pack (cox)
Coached by: Richard Brock
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WNHS
Guy Thomson (stroke), Harry Lillington, Nathan Luff, Jake Visser, Liam O'Leary, Jacob Groves, Brodie Manson, Tom Gibson + Logan Campbell (cox)
Coached by: P Smith
- Click to expand crew ⇨
WNHS
WNHS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WTLB
Hugo Verdonk (stroke), Campbell Teixeira, James Brake, Mathew Barry, Kelby Cai, Liam Pugh, Jared Greenfield, Matthew Martin + Dylan Whale (cox)
Coached by: Antony Zouch & Barry Mabbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
James Maber (stroke), Mitchell Hazelhurst, Finn Pethers-Boak, Cameron Hey, Jackson Bennett, Jack Anstis, Callum Gilmour, Trent Butterworth + Gregory Scott (cox)
Coached by: Simon Van Rossen & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social