Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Hugo Bidwill (stroke), Phillip Sanders, Hamish Maxwell, Klaas van der Oord + Luis Sherman-Pickering (cox)
Coached by: Pat Spriggens
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil & Amanda Coombe
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Hugo Bidwill (stroke), Phillip Sanders, Hamish Maxwell, Klaas van der Oord + Luis Sherman-Pickering (cox)
Coached by: Pat Spriggens
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Simon Aubrey & Andrew Stevenson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil & Amanda Coombe
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
|
Social