Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: G Reid & A Dawson
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
||||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: G Burgan
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: G Reid & A Dawson
|
|||
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: G Burgan
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin & Allan Mills
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jock MacIntosh
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: G Reid & A Dawson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & James Boyce
|
Social