Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.

Results: N.I.S.S.C.

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #1 WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
LIND strip LIND
LIND
East Coast
Crew #1 LIND
Coached by: Jock MacIntosh
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Sheryl Harris
  • Click to expand crew ⇨
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Crew #1 HAMB
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
  • Click to expand crew ⇨
 
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
  • Click to expand crew ⇨
 
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
  • Click to expand crew ⇨
 
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: Jim Matchett
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
  • Click to expand crew ⇨
 
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #2 STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #2 WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
  • Click to expand crew ⇨
 
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #2 HAUR
Coached by: Luke O'neil & Amanda Coombe
  • Click to expand crew ⇨
 
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Greg Reid
  • Click to expand crew ⇨
 
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #3 WNCS
Coached by: Barry Banks
  • Click to expand crew ⇨
 
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #2 SPLH
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Crew #1 TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
  • Click to expand crew ⇨
 
SUND strip SUND
SUND
Auckland
Crew #1 SUND
Coached by: Brian Hawthorne
  • Click to expand crew ⇨
 
CULI strip CULI
CULI
Whanganui
Crew #1 CULI
Coached by: David Reed
  • Click to expand crew ⇨
 
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
  • Click to expand crew ⇨
 
LIND strip LIND
LIND
East Coast
Crew #2 LIND
Coached by: Mike Trautvetter
  • Click to expand crew ⇨
 
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Toby Patton
  • Click to expand crew ⇨
 
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #2 PUKE
Coached by: Jim Matchett
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.