Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Simon Van Rossen
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Benjamin Rowan (stroke), Joseph Graham, Finn Patric Juhan O'Connor, Daniel Ward + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Liam McGill (stroke), Stephen O'Connell, Jahred Seumanutafa, Marcus Johnstone + David Sheppard (cox)
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Simon Van Rossen
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Benjamin Rowan (stroke), Joseph Graham, Finn Patric Juhan O'Connor, Daniel Ward + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Liam McGill (stroke), Stephen O'Connell, Jahred Seumanutafa, Marcus Johnstone + David Sheppard (cox)
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Brock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Lloyd Curl
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Benjamin Rowan (stroke), Joseph Graham, Finn Patric Juhan O'Connor, Daniel Ward + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Simon Van Rossen
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Liam McGill (stroke), Stephen O'Connell, Jahred Seumanutafa, Marcus Johnstone + David Sheppard (cox)
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
Coached by: Luke O'neil & Campbell Clayton-Green
|
Social