Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Finn Patric Juhan O'Connor (stroke), Eamonn Carr, Gus Stone, Rhodes Featherston + Harrison McGrail (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Megan Liddy
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley & Pat Spriggens
|
Social