Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink & L Obrien
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham & Rosie Austin
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink & L Obrien
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink & L Obrien
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kate Griffiths
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham & Rosie Austin
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Mike Harrison
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#2
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Nicky Staite
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell & Nathan Wallace
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Angela Juergensen & Matt Rickard
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney
|
Social