Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Chris Cole
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton & Megan Liddy
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Chris Cole & Mike Stanley
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Chris Cole & Mike Stanley
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Bassett
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Pat Spriggens
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: S Hill
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Chris Cole
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton & Megan Liddy
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Chris Cole
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Chris Cole & Mike Stanley
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Joseph Graham (stroke), Benjamin Rowan, Daniel Ward, Finn Patric Juhan O'Connor + Harrison McGrail (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Pat Spriggens
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton & Megan Liddy
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Pat Spriggens
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Megan Liddy
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Bassett
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Chris Cole & Mike Stanley
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Spc
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Chris Brokenshire (stroke), Nick Brokenshire, Nicholas Hancock, Conor Nelson + Massimo Nicholas (cox)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: S Hill
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Jack Woodbury & Jason Theobald
|
Social