Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly & David Mackintosh
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Niamh Johnson (stroke), Mary O'Sullivan, Chantelle Anderson, Sascha Moltschaniwskyj + Samantha Eden (cox)
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & David Lindstrom
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Cedric Bayly & David Mackintosh
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & David Lindstrom
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Brianna Rogers (stroke), Jordyn Stockman, Jordan Dougherty, Shauna Glassie-Ryan + Olivia Bradley (cox)
Coached by: Deanna Capon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Niamh Johnson (stroke), Mary O'Sullivan, Chantelle Anderson, Sascha Moltschaniwskyj + Samantha Eden (cox)
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Charlotte McKinlay (stroke), Madison Gundry, Sarah Gower-James, Charlotte Robb + Nicole Tweeddale (cox)
Coached by: Rick Grobecker & David Lindstrom
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Social