Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Annabelle Skinner-Evers (stroke), Olivia Hausmann, Sophie Wickens, Ruby Leverington + Isabella Warner (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Robbie Bentley & Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Olivia Treacy (stroke), Bella Smolnicki, Saskia van der Wilt, Molly Nicholson + Sofia Udovenko (cox)
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Charlotte Partridge (stroke), Mia Cunningham South, Amy Hunter, Latiesha Nathan + Francesca MacGregor (cox)
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
Social