Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Melissa Baars
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & David Lindstrom
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Kate Strawbridge (stroke), Charlotte Strowger-Turnock, Francesca Kraayvanger, Madison Taylor + Hannah Kennedy (cox)
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: STAC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Brianna Rogers (stroke), Jordyn Stockman, Shauna Glassie-Ryan, Jordan Dougherty + Olivia Bradley (cox)
Coached by: Deanna Capon
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
|
Social