Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock Mackintosh & Don McDonald
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
||||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#2
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
HASB
HASB
East Coast |
Crew
#1
HASB
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
||||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock Mackintosh & Don McDonald
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock Mackintosh & Don McDonald
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Jock Mackintosh & Don McDonald
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#2
TAUH
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Michael Tielemans
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HASB
HASB
East Coast |
Crew
#1
HASB
Coached by: Don McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#2
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
RONG
RONG
Wellington |
Crew
#1
RONG
Coached by: Henry Whitford Lee
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Mike Power
|
Social