You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (7:35.77)
- Semi-final 1: placed 5th (8:01.40)
- B Final: placed 1st (7:46.28)
Crew
#2
WTLG
Olivia Swann (stroke), Samarah Garrett-Dalton, Nadine Billing, Atlanta Bruce + Paige Stevenson (cox)
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:56.39)
- Semi-final 2: placed 5th (8:07.93)
- B Final: placed 7th (8:06.31)
Crew
#3
WTLG
Coached by: Kevin Herbinson & Jo Etzinger
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (8:31.38)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (9:00.31)
- Semi-final 2: placed 7th (9:24.11)
- B Final: placed 7th (9:13.25)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLG
Hannah Retimana (stroke), Lily-Rose Gholam Hosseini, Laura Swann, Evie Howard + Iliarne Watson (cox)
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:45.76)
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jo Etzinger & Kevin Herbison
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (7:55.10)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 1st (8:44.94)
- Semi-final 2: placed 1st (8:18.11)
- A Final: placed 1st (8:35.68)
Crew
#2
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:36.05)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (8:38.58)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:39.83)
- A Final: placed 6th (8:20.76)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (8:09.71)
- Semi-final 2: placed 5th (8:14.20)
- B Final: placed 1st (7:50.27)
Crew
#2
WTLG
Lily-Rose Gholam Hosseini (stroke), Helaina Sealesford, Hunter Henson, Toni Britow + Iliarne Watson (cox)
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (8:37.34)
- Semi-final 2: placed 8th (9:06.74)
- B Final: scratched
Crew
#2
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 2nd (8:19.62)
- Semi-final 1: placed 8th (9:01.72)
- B Final: scratched
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLG
Lily-Rose Gholam Hosseini (stroke), Hunter Henson, Ashley Hanrahan, Toni Britow + Iliarne Watson (cox)
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (8:18.02)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Maddison Marshall (stroke), Isabelle Howard, Andrea Hey, Helaina Sealesford, Chyna Watson, Selin Akkaya, Amelia Mitchell, Amelia Matthews + Paige Stevenson (cox)
Coached by: Kevin Herbison & Jo Etzinger
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:53.27)
Crew
#1
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:38.53)
- Semi-final 2: placed 1st (8:08.67)
- A Final: placed 1st (7:40.31)
Crew
#2
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 7th (8:25.23)
Crew
#1
WTLG
Nyla Bunyan (stroke), Devon Thorpe, Arabella Hope, Sylvia Leadley, Olivia Swann, Samarah Garrett-Dalton, Nadine Billing, Toni Britow + Ciara Thomas (cox)
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jon Squires
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 3rd (8:00.61)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:48.97)
- A Final: placed 8th (8:32.30)
Crew
#2
WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
Social