Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everritt & Josh Schmidt
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Jim Mattachet
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everritt & Josh Schmidt
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everritt & Josh Schmidt
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & William Fahey
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Conor Mercer
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Jim Mattachet
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Andrew Trick
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Social