Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Savannah Watson (stroke), Mollie Nicol, Harriet Norris, Mila van der Wilt + Teneka Te Moananui (cox)
Coached by: Bella Smolnicki
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Olivia Swann (stroke), Samarah Garrett-Dalton, Nadine Billing, Atlanta Bruce + Paige Stevenson (cox)
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pete Smith
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Gideon Lessing
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#4
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Steph Taylor
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Savannah Watson (stroke), Mollie Nicol, Harriet Norris, Mila van der Wilt + Teneka Te Moananui (cox)
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Olivia Swann (stroke), Samarah Garrett-Dalton, Nadine Billing, Atlanta Bruce + Paige Stevenson (cox)
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#4
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Steph Taylor
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Pete Smith
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Kevin Herbinson & Jo Etzinger
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Olivia Swann (stroke), Samarah Garrett-Dalton, Nadine Billing, Atlanta Bruce + Paige Stevenson (cox)
Coached by: Ella Campbell & Claire Harrison
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks & David Lindstrom
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Steph Taylor & Rachel Gamble-Flint
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Molly Simes (stroke), Jazmine Rolton, Jade Perry, Annabelle McGuire + Alyssa Sherry-Middlemiss (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Graham Smith & Josh Schmidt
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Carina Burgess
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Graham Smith & Will Young
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Steph Taylor
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Grace Harris (stroke), Charlotte McQuade-Wright, Rhianna Loughnan, Aimee Cornhill + Fergus Bremner (cox)
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#3
SAMU
Victoria-Rose Manu (stroke), Maddie Loughnan Lynch, Elinor Bann, Caitlin Stapleton + Charlotte Johnstone (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Steph Taylor
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Barry Banks & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Savannah Watson (stroke), Mollie Nicol, Harriet Norris, Mila van der Wilt + Teneka Te Moananui (cox)
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
Social