Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
||||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
||||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Robin Harrington
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
||||
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
Coached by: Andrew Bealing
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
||||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Robin Harrington
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Robin Harrington
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
|||
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Rob Nichols
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Matt Hill & Graham Watt
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TRGG
Coached by: Rob Nichols
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Duncan Grant
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Rob Nichols
|
Social