Social

T FB G+

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.

Results: N.I.S.S.C.

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato
Crew #1 HAMB
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #1 AGSB
Coached by: Michael Arms & Johnny Burford
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
WNCS strip WNCS
WNCS
Whanganui
Crew #1 WNCS
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato
Crew #1 SJHM
Coached by: Louise Beaumont
  • Click to expand crew ⇨
 
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato
Crew #1 HAUR
Coached by: Campbell Cg
  • Click to expand crew ⇨
 
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Rodney Stephens
  • Click to expand crew ⇨
 
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Glenn Barwick
  • Click to expand crew ⇨
 
LIND strip LIND
LIND
Hawkes Bay
Crew #1 LIND
Coached by: Jeremy Coxon
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato
Crew #2 HAMB
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato
Crew #1 CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
  • Click to expand crew ⇨
 
SPTW strip SPTW
SPTW
Wellington
Crew #1 SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
  • Click to expand crew ⇨
 
STPC strip STPC
STPC
Waikato
Crew #1 STPC
Coached by: Josh Wedlake & Sam Stewart
  • Click to expand crew ⇨
 
MTAL strip MTAL
MTAL
Auckland
Crew #1 MTAL
Coached by: Rod Palmer
  • Click to expand crew ⇨
 
AGSB strip AGSB
AGSB
Auckland
Crew #2 AGSB
Coached by: Michael Arms & Johnny Burford
  • Click to expand crew ⇨
 
GBHS strip GBHS
GBHS
Gisborne
Crew #1 GBHS
Coached by: Luke Jenkins
  • Click to expand crew ⇨
 
HAMB strip HAMB
HAMB
Waikato
Crew #3 HAMB
Coached by: Bruce Jones & Scott Wilson
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Geoff Perry & Sam Goldstine
  • Click to expand crew ⇨
 
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #2 STKT
Coached by: Sam Goldstine & Geoff Perry
  • Click to expand crew ⇨
 
WTLB strip WTLB
WTLB
Auckland
Crew #1 WTLB
Coached by: Ken Patten & Mitchell Hazelhurst
  • Click to expand crew ⇨
 
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #2 WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
  • Click to expand crew ⇨
 
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont
  • Click to expand crew ⇨
 
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #1 SHAK
Coached by: Terry Dolan & Mike O'Brien
  • Click to expand crew ⇨
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
NAPB strip NAPB
NAPB
Hawkes Bay
Crew #1 NAPB
Coached by: Jeremy Coxon
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.