Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2019 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 8th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
H | 08:28 | 1 | B U17 1X heat | Race: 8 | |||||||||
M | 08:48 | 3 | B U15 2X heat | Race: 3 | |||||||||
Z | 09:40 | 6 | G U18 2X heat | Race: 3 | |||||||||
D | 10:04 | 7 | B U16 4X+ heat | Race: 2 | |||||||||
E | 10:08 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 3 | ||||||||||
F | 10:12 | Race: 4 | |||||||||||
Z | 11:32 | 13 | B U15 8X+ heat | Race: 2 | |||||||||
D | 11:48 | 15 | B U18 4X+ heat | Race: 2 | |||||||||
N | 15:23 | 27 | G U16 4X+ heat | Race: 3 | |||||||||
R | 15:39 | 28 | B U16 2X heat | Race: 2 | |||||||||
U | 15:51 | 1,2->Semi +4 Fast 3rd; Rem 3rd + 4th->FC | Race: 5 | ||||||||||
Z | 16:11 | 29 | G U18 1X heat | Race: 4 | |||||||||
A | 16:15 | 1-3->S +Fast 4th; Rem 4th +4 Fast 5th->FC | Race: 5 | ||||||||||
C | 16:23 | 30 | B U18 1X heat | Race: 2 | |||||||||
J | 16:51 | 32 | B U15 4X+ heat | Race: 1 | |||||||||
L | 16:59 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 3 | ||||||||||
T | 17:15 | 21 | B U17 2X heat | Race: 1 | |||||||||
R | 18:31 | 20 | G N18 2X heat | Race: 6 | |||||||||
J | 18:43 | 25 | B U18 4+ heat | Race: 1 | |||||||||
I | 19:07 | 17 | B U16 4+ heat | Race: 3 |
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 9th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 08:48 | 37 | G U16 4+ heat | Race: 3 | |||||||||
N | 08:52 | 38 | B U16 8+ heat | Race: 1 | |||||||||
P | 09:00 | 39 | G U18 4X+ heat | Race: 1 | |||||||||
R | 09:08 | 40 | B U18 2X heat | Race: 1 | |||||||||
T | 09:16 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 3 | ||||||||||
N | 10:36 | 46 | B N18 4X+ heat | Race: 2 | |||||||||
Q | 10:48 | 1-3->S +Fast 4th; Rem 4th +4 Fast 5th->FC | Race: 5 | ||||||||||
R | 10:52 | 47 | G U16 2X heat | Race: 1 | |||||||||
X | 11:16 | 1,2>Semi +2 Fast 3rd; Rem 3rd +3 Fast 4>FC | Race: 7 | ||||||||||
B | 11:28 | 48 | B U16 1X heat | Race: 3 | |||||||||
D | 11:36 | 1,2>Semi +2 Fast 3rd; Rem 3rd +3 Fast 4>FC | Race: 5 | ||||||||||
T | 14:30 | 6 | G U18 2X semi-final | Race: 1 | |||||||||
K | 15:55 | 27 | G U16 4X+ final | Race: C | |||||||||
N | 16:15 | 28 | B U16 2X semi-final | Race: 1 | |||||||||
R | 16:30 | 29 | G U18 1X semi-final | Race: 1 | |||||||||
A | 17:15 | 46 | B N18 4X+ semi-final | Race: 1 | |||||||||
F | 17:40 | 47 | G U16 2X final | Race: C |
Sunday, 10th March 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
J | 08:45 | 6 | G U18 2X final | Race: B | |||||||||
L | 08:55 | 7 | B U16 4X+ final | Race: B | |||||||||
V | 10:00 | 13 | B U15 8X+ final | Race: A | |||||||||
X | 10:20 | 15 | B U18 4X+ final | Race: A | |||||||||
Z | 10:35 | 17 | B U16 4+ final | Race: B | |||||||||
P | 12:25 | 28 | B U16 2X final | Race: B | |||||||||
R | 12:35 | 29 | G U18 1X final | Race: B | |||||||||
U | 12:50 | 30 | B U18 1X final | Race: A | |||||||||
Y | 13:10 | 32 | B U15 4X+ final | Race: A | |||||||||
H | 14:10 | 38 | B U16 8+ final | Race: A | |||||||||
J | 14:25 | 40 | B U18 2X final | Race: B | |||||||||
V | 15:30 | 46 | B N18 4X+ final | Race: A |
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social