Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Mat Jensen
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:38.67)
- Semi-final 1: placed 5th (7:47.93)
- B Final: placed 1st (7:49.95)
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 7: placed 5th (8:06.74)
Crew
#1
AGSB
Coached by: Armin Svoboda & Anna Delong
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (8:06.19)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:18.29)
- A Final: placed 4th (7:23.88)
Crew
#1
AGSB
Andrew Jantke (stroke), Dominic Hawkins, Michael Hiddleston, Oliver Welch, Hugh Marshall, Fergus Matla, Flynn Ross-Wallis, Ethan Graham + Isaac Briggs (cox)
Coached by: Will Maling & Tom Anderson
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
William Mackintosh (stroke), Thomas Foley, Lachlan Sparling, Tai Spencer, Amiel John, Dougal Rutherford-Levien, Jezreel Singh, Benjamin Welch + Angus Stevens (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tom Anderson & Armin Svoboda
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Jamie Woods (stroke), Benjamin Welch, William Mackintosh, Amiel John, Charles Alston, Tai Spencer, Dougal Rutherford-Levien, Lachlan Sparling + Samuel Tierney (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Jezreel Singh (stroke), Charles Alston, Thomas Foley, Tasman Christensen, Vasu Nair, Fletcher Hawkesby, Hao-Wei Lee, Lachlan Matla + James Paton (cox)
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:54.91)
Crew
#1
AGSB
Coached by: Anna Delong & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#2
AGSB
Tasman Christensen (stroke), Lachlan Sparling, Fletcher Hawkesby, Charles Alston + James Paton (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Event
32
B U15 4X+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#3
AGSB
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Will Maling & Armin Svoboda
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Jamie Woods (stroke), Oliver Welch, Cody Johnson, Sebastian Bull, Jezreel Singh, Finbar O'Carroll, Cameron Aylward, Amiel John + George Higgins (cox)
Coached by: Mat Jensen & Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 5th (7:18.52)
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Tom Anderson
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 1st (6:53.51)
- Semi-final 1: placed 1st (6:53.01)
- A Final: placed 2nd (6:52.11)
Crew
#2
AGSB
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#3
AGSB
Tasman Christensen (stroke), Lachlan Sparling, Fletcher Hawkesby, Charles Alston + Angus Stevens (cox)
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 3rd (7:31.84)
- Semi-final 2: placed 8th (7:31.18)
- B Final: placed 6th (7:31.17)
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
AGSB
Austin Carter (stroke), Dominic Hawkins, Thomas Barrell, Theo Lotu-I'iga, Hugh Marshall, Fergus Matla, Michael Hiddleston, Benjamin Scott + Samuel Tierney (cox)
Coached by: Will Maling & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland