Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Bruce Jones
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Mel
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Peter Mason
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Joanne Etzinger
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Janey Wackrow
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Jack Allen-Russell
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Tasman Christensen (stroke), Lachlan Sparling, Fletcher Hawkesby, Charles Alston + James Paton (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Bruce Jones
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Joanne Etzinger
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Tasman Christensen (stroke), Lachlan Sparling, Fletcher Hawkesby, Charles Alston + James Paton (cox)
Coached by: Natalie Welch & Michael Arms
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Grader Howells
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Camille Dignadice
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Rob Mackenzie & Connor Campbell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigi Davis & Leigh Brown
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Janey Wackrow
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Michael Arms & Natalie Welch
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy, Anna Stanley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Janey Wackrow
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
William Mackintosh (stroke), Benjamin Welch, Dougal Rutherford-Levien, Thomas Foley + Angus Stevens (cox)
Coached by: Peter Mason
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Jack Allen-Russell
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jock Mackintosh & Keith Harrison
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sebastien Eggermont & Joanne Etzinger
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Cam Hall & Jack Allen-Russell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Connor Campbell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Mel
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mark Clemo & Thomas Polo
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Cam Hall & Jack Allen-Russell
|
Social