Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Christie Davis
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Hanna & Jp Lassale
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Natysha Hubbard
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart & Brent Dunshea
|
||||
Entity
WHIC
WHIC
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHIC
Coached by: Alan McLean & Grace Carver
|
||||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Paul Riedel
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Kevin Herbison & Katie Halliday
|
|||
Entity
WHIC
WHIC
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHIC
Coached by: Alan McLean & Grace Carver
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Gideon Lessing
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Christie Davis
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Paul Riedel
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Allan Vester
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Rex Jones
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart & Brent Dunshea
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Natysha Hubbard & Steve Brine
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Hanna & Jp Lassale
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Lucy Golding, Meg Thompson
|
Social