Event Sponsor
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Millie Baker (stroke), Natasha Dickie, Alyssa Sherry-Middlemiss, Lily Cawood + Milla Swanson-Dobbs (cox)
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Kevin Herbison
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Bailey Walters
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Samantha Wilson (stroke), Saoirse Reynolds, Maiya Birdling, Millie Wallace + Annabelle McRobie (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Holly Gray & Kim Dowden
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Grader Howells
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Gideon Lessing
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Holly Gray & Kim Dowden
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Rex Jones
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Millie Baker (stroke), Natasha Dickie, Alyssa Sherry-Middlemiss, Lily Cawood + Milla Swanson-Dobbs (cox)
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Kevin Herbison
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Bailey Walters
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Grader Howells
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Courtney McCormick
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Kevin Herbison
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Graceyn Growden (stroke), Charlotte Paulsen, Danielle Pugh, Sophie Sisson + Evia Linnell-Olsen (cox)
Coached by: Natysha Hubbard & Steve Brine
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman & Gideon Lessing
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Caitlyn Wardell
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Lucy Golding, Meg Thompson
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Berny Fischer & Nathan Wallace
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Holly Gray & Kim Dowden
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Bailey Walters
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Issie Warner
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson & Jodi Tong
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sam Goldstine
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Grader Howells
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Rex Jones
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain & Allan Vester
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Millie Baker (stroke), Natasha Dickie, Alyssa Sherry-Middlemiss, Lily Cawood + Milla Swanson-Dobbs (cox)
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman & Amy Barclay
|