Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Max Silver
|
||||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Peer Nielsen
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
||||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
||||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
||||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Tui
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Max Silver
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Peer Nielsen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Simon Lack
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Max Silver
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Tui
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Maddie Palmer & Camille Dignadice
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Peer Nielsen
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Bianca Thomas & Ben Kirsop
|
|||
Entity
OREW
OREW
Auckland |
Crew
#1
OREW
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Natysha Hubbard
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Seth Peake
|
|||
Entity
POMP
POMP
Auckland |
Crew
#1
POMP
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay & Maria Markovich
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ella Campbell & Kim Dowden
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: Atawhai
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: Matauranga
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Simon Lack & Michael Harrison
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
KRIS
KRIS
Auckland |
Crew
#1
KRIS
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Murray Kendrew & Alex Hyland
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Grader Howells
|
Social