Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (7:45.83)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:31.16)
- A Final: placed 8th (7:43.43)
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 1st (7:17.75)
- Semi-final 1: placed 1st (7:22.60)
- A Final: placed 3rd (7:16.77)
Crew
#2
STPC
Coached by: Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 4th (7:44.26)
- Semi-final 2: placed 6th (7:50.32)
- B Final: placed 2nd (7:38.33)
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 3rd (7:54.90)
- Semi-final 1: placed 6th (7:54.62)
- B Final: placed 2nd (7:58.31)
Crew
#2
STPC
Imogene Short (stroke), Maddison McGuire, Amelia Davidson, Ivy Roberts + Isabella Reardon-Pollett (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 2nd (8:00.25)
- Semi-final 1: placed 5th (7:54.12)
- B Final: placed 1st (7:49.21)
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:28.99)
Crew
#1
STPC
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 1st (8:37.97)
- Semi-final 1: placed 5th (8:47.12)
- B Final: placed 1st (8:31.10)
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Samuel Smyth (stroke), Harrison McClintock, Caleb Blind, Thomas Cresswell, Paul Rettkowicz, Sean Watkins, Oliver McGahey, Rua O'Reilly + Heidi Baldwin (cox)
Coached by: Steven House & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
Thomas Empson (stroke), Adam Clink, Jack Mathis, Jacob Chisholm, Peter Bennett, Ryan Suisted, Vladimir Baker, Will Shuker + Isabella Reardon-Pollett (cox)
Coached by: Chris Thorsen & Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:19.56)
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Millie Baker (stroke), Alyssa Sherry-Middlemiss, Samantha Eden, Natasha Dickie, Sadie Walker, Chloe Challis, Marie Oaks, Aimee Clink + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Norm Charlton & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Lui Skelton (stroke), Archie Hazlett, Daniel Parker, Lachlan Dawe, Cole Murray, Caleb Blind, Jack Pike, Oliver Kerr + Natalie Primrose (cox)
Coached by: Chris Thorsen & Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:14.47)
- Semi-final 2: placed 7th (7:25.46)
- B Final: placed 6th (7:21.97)
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (7:41.76)
Crew
#1
STPC
Lily Bayes (stroke), Hannah Stuart, Gemma Wills, Amelia Davidson, Zara Wrigley, Maddison McGuire, Imogene Short, Ivy Roberts + Heidi Baldwin (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Thomas Cresswell (stroke), Harrison McClintock, Samuel Smyth, Oliver McGahey, Adam Clink, Will Shuker, Ryan Suisted, Vladimir Baker + Brogen Draper (cox)
Coached by: Steven House & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (7:23.29)
Crew
#1
STPC
Samantha Eden (stroke), Alyssa Sherry-Middlemiss, Natasha Dickie, Aimee Clink + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Anthony Berkers & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 3rd (7:29.92)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:35.86)
- A Final: placed 7th (7:42.59)
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks & Rachel Gamble-Flint
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (8:13.29)
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 1st (7:08.91)
- Semi-final 2: placed 1st (6:54.89)
- A Final: placed 3rd (7:02.51)
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (7:50.90)
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:33.45)
- Semi-final 1: placed 4th (7:27.83)
- A Final: placed 8th (7:35.75)
Crew
#1
STPC
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 3rd (7:17.74)
- Semi-final 1: placed 6th (7:15.62)
- A Final: placed 7th (7:19.15)
Crew
#2
STPC
Coached by: Steven House & Anna Gallaher
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Millie Baker (stroke), Holly Williams, Atlanta Bruce, Emma Stead, Tobi Oldham, Emma Butcher, Sadie Walker, Maddison Brown + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (8:03.30)
- Semi-final 2: placed 7th (8:02.04)
- B Final: placed 4th (8:14.68)
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Connor Davison (stroke), George Muir, Jack Scragg, Toby Robinson, Karim Tuikin, Baxter Shaw, Edward Fuller, Rua O'Reilly + Natalie Primrose (cox)
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (7:05.95)
- Semi-final 2: placed 2nd (6:57.93)
- A Final: placed 3rd (6:59.31)
Event
41
G U15 8+
Sponsored by: Just Horse'n Around
Crew
#1
STPC
Caitlin Moriarty (stroke), Patyn Mockford, Amelia Davidson, Maddison McGuire, Zara Wrigley, Ella Rothery, Hannah McCarroll, Katherine-Rose Axtell + Emma Field (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 5th (7:53.49)
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:34.93)
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 2nd (7:08.86)
- Semi-final 1: placed 4th (7:03.84)
- A Final: placed 7th (7:17.06)
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Steven House
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (8:04.31)
- Semi-final 1: placed 5th (7:54.78)
- B Final: placed 1st (8:14.79)
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:53.94)
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (7:54.22)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:48.75)
- A Final: placed 8th (8:16.58)