You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 7th (8:19.50)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (8:23.60)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:41.15)
- Semi-final 1: placed 8th (8:05.48)
- B Final: placed 5th (7:48.58)
Crew
#1
WTLB
Milarn Monk (stroke), Bond Winiata, Mitchell Harding, Matthew Hancock, Joel Henderson, Nicholas Dean, Joshua Redmond, Tristyn Cook + Angus Jackson (cox)
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Leo Durbin (stroke), Aaron Bhuju, Jack Harrison, Simon Geertsema, William Choi, Dylan Bush, Jack Martin, James Barnett + James Bosley (cox)
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Cruz Erdmann (stroke), Leo Ranson, Jett Williams, Alexanda Bruce, Teodor Morris-Mandell, Alex Logan, Joe Driver, Noah Henderson + Joaquin Umali (cox)
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (7:00.50)
- Semi-final 2: result (EXC)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:19.01)
- Semi-final 1: placed 7th (7:21.08)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:19.01)
- Semi-final 1: placed 7th (7:21.08)
- B Final: placed 5th (7:34.00)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
WTLB
Jacob Lean (stroke), Logan McAvoy, Ashton Brotherson, Benjamin Sumner, Tristyn Cook, Liam Reader, Christopher Simkin, Lucas Bawden + Nikolaos Matiatos (cox)
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Owen Matthewson (stroke), Clark Offwood, Oliver Durbin, Thomas Bradford, Connor Wiltshire, Tadhg Farac, Taylor Ford, Arno Reinecke + Henry Bishop (cox)
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (7:35.80)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Anna Stanley & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (7:06.01)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (7:06.87)
- Semi-final 1: placed 2nd (6:56.64)
- A Final: placed 5th (7:05.48)
Crew
#2
WTLB
Coached by: Lucy Anderson & Anna Stanley
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 6th (7:36.11)
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
Sam Logan (stroke), Bowen de Gouw, Matthew Archer, Gregory Severin, Finn Hoban, Connor Chatfield, Jared Barry, James Jury + Jack Cresswell (cox)
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Social