Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
CHIL
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede & Maxie Robb
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
||||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Liam Kitchin & Tim Nelson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Maxine Drabble
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Carter Haddon, Jarod Fleming
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Kate Tidbury & Ashleigh Bright
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Paul Smart
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
||||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Michael Smyth
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Matt Lawson
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Loveday Yeoman
|
Social