Day sheets: NISSC Boys Events
These are the day sheets for the 2022 NISSC Boys Events.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2022
Race 69 (Q) @ 15:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Will Sheppard & Richard Hollebon
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & David Graham
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Ryan Newton (stroke), Campbell McAllansmith, Joshua Scholtz, Finlay Christensen + Sam Paterson (cox)
Coached by: Jack Milmine
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Martyn Oleary & Sean Birdling
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: George Baxter & Roisin Laphen
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
Race 70 (R) @ 15:54: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Bullock & Mark Bullock
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Richard Hollebon
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson & Scott Brownlee
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jared Barry & Mark Clemo
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Franklin Hamilton
|
Race 71 (S) @ 16:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Loukas Constantopoulos (stroke), James Guthrie, Issac Morris, Angus Forrest + Nicholas Thompson (cox)
Coached by: Sarah Mackie & Richard Hollebon
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Liam Fairweather (stroke), Richard Ruetsch, Wiripoai Thompson-Evans, Harry Parham + Scott Zhou (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary & Sean Birdling
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: George Baxter & Roisin Laphen
|
Race 72 (T) @ 16:06: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#4
STKT
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Drew Tierney
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Nathan Perry
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jared Barry & Lucy Anderson
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 12th March 2022
Race 117 (M) @ 15:50: B Final | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Will Sheppard & Richard Hollebon
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Liam Fairweather (stroke), Richard Ruetsch, Wiripoai Thompson-Evans, Harry Parham + Scott Zhou (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jared Barry & Mark Clemo
|
Race 118 (N) @ 16:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & David Graham
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Drew Tierney
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson & Scott Brownlee
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary & Sean Birdling
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Ryan Newton (stroke), Campbell McAllansmith, Joshua Scholtz, Finlay Christensen + Sam Paterson (cox)
Coached by: Jack Milmine
|