Entrants list: NISSC Boys Events
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
Coached by: Natalie Welch & David Graham
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Coached by: Natalie Welch & Harry Ashby
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
CAMB
Coached by: George Baxter & Roisin Laphen
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
CAMB
Coached by: George Baxter & Roisin Laphen
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
GLDW
Ryan Newton (stroke), Campbell McAllansmith, Joshua Scholtz, Finlay Christensen + Sam Paterson (cox)
Coached by: Jack Milmine
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson & Scott Brownlee
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
- Click to expand crew ⇨
PUKE
PUKE
Auckland
Auckland
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary & Sean Birdling
- Click to expand crew ⇨
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
SJHM
Coached by: Martyn Oleary & Sean Birdling
- Click to expand crew ⇨
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles & Drew Tierney
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
SPLH
Liam Fairweather (stroke), Richard Ruetsch, Wiripoai Thompson-Evans, Harry Parham + Scott Zhou (cox)
Coached by: Drew Tierney
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Mahina
Boat: Mahina
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
SPTW
SPTW
Wellington
Wellington
Crew
#1
STKT
Loukas Constantopoulos (stroke), James Guthrie, Issac Morris, Angus Forrest + Nicholas Thompson (cox)
Coached by: Sarah Mackie & Richard Hollebon
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#2
STKT
Coached by: Will Sheppard & Richard Hollebon
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Richard Hollebon
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#4
STKT
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#2
STPA
Coached by: Harry Williams & Harry Molloy
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#3
STPA
Coached by: Harry Williams & James Russell
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Nathan Perry
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
- Click to expand crew ⇨
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
- Click to expand crew ⇨
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Bullock & Mark Bullock
- Click to expand crew ⇨
WNCS
WNCS
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jared Barry & Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jared Barry & Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social