You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#6), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Boys Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Harry Molloy
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer & Franklin Hamilton
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Samuel Jackson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Alex Deverill
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson & Harry Molloy
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer & Franklin Hamilton
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Alex Deverell
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Kirsten Vanderpeet & Ross Webb
|
Social