You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#6), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Boys Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Tupuola
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Moa
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
SCOT
Coached by: Rory Archer & David Carr-Smith
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Steve Crabb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Rory Archer
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Samuel Jackson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Kirsten Vanderpeet & Nick Sye
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Moa
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Tom Ferguson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mitchell Courtney & Mat Jensen
|
Social