You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#0), 2023 (#0), 2022 (#6), 2021 (#1), 2020 (#0), 2019 (#0), 2018 (#0), 2017 (#0), 2016 (#0), 2015 (#0), 2014 (#0), 2013 (#0), 2012 (#0), 2011 (#0), 2010 (#0), 2009 (#0), 2008 (#0), 2007 (#0).
Results: NISSC Boys Events
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Tupuola
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Nathan Perry
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Franklin Hamilton
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Des Lock
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jack Milmine
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jack Milmine
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Oliver Tyro
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Moa
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Oliver Tyro
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer & Des Lock
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Jack Milmine
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Oliver Tyro
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Moa
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Franklin Hamilton
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Nathan Perry
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jack Milmine
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Oliver Tyro
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Olivia Adams & Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Dexter Peffers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Oliver Tyro
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Jack Milmine
|
Social